Copa Rayados Internacional 2017
Under 15 Blue
Flight A Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. Cincinnati United, CUP B03 Gold (OH)   104310606
02. Rise SC 03B I C   94301514
03. RAYADOS NC (Mexico)   74211524
04. UFA Eagles Lilburn 04/03 B Premier (GA)   04004110-10
Flight B Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. LA GALAXY EP (TX)   94301431
02. CF Internacionale MTY (Mexico)   4411224-2
03. Katy Premier/Katy Premier Platinum 03B (TX)   4411224-2
04. Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA   3410345-1
Flight C Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. FB Prepa Tec MTY 2003 (Mexico)   124400817
02. ID Dynamo Jr 04B (TX)   94301624
03. Rise SC 03B Elite I SW   64202523
04. Maya pandilla (TE)   04004015-15
Flight D Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. UFA Eagles Lilburn 03B Elite (GA)   1043101129
02. Dallas Rayados 03 (TX)   4411235-2
03. Arsenal 03 mendez (TX)   2402224-2
04. Southbelt Leones blue (TX)   2402226-4
  Under 15 Blue
Thu, November 23, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
1303   8:30 am  Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA 0-1 LA GALAXY EP Gosling Sports Complex G 4
1309   11:00 am  Katy Premier/Katy Premier Platinum 03B 2-1 Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA Gosling Sports Complex G 4
1305   1:30 pm  Cincinnati United, CUP B03 Gold 0-0 RAYADOS NC Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
1307   2:45 pm  UFA Eagles Lilburn 04/03 B Premier 0-1 Rise SC 03B I C Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
1302   4:00 pm  Arsenal 03 mendez 0-1 Dallas Rayados 03 Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
1301   4:00 pm  CF Internacionale MTY 0-0 Katy Premier/Katy Premier Platinum 03B Bear Branch Sports Fields BB 7
1304   4:00 pm  UFA Eagles Lilburn 03B Elite 3-0 Southbelt Leones blue Gosling Sports Complex G 1 Turf
1306   4:00 pm  FB Prepa Tec MTY 2003 1-0 Rise SC 03B Elite I SW Gosling Sports Complex G 2 Turf
1308   4:00 pm  Maya pandilla 0-3 ID Dynamo Jr 04B Gosling Sports Complex G 3 Turf
1315   5:15 pm  Rise SC 03B I C 0-1 Cincinnati United, CUP B03 Gold Gosling Sports Complex G 2 Turf
1310   6:30 pm  Dallas Rayados 03 1-3 UFA Eagles Lilburn 03B Elite Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
1313   6:30 pm  RAYADOS NC 5-1 UFA Eagles Lilburn 04/03 B Premier Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
1311   6:30 pm  LA GALAXY EP 1-0 CF Internacionale MTY Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
1314   6:30 pm  Rise SC 03B Elite I SW 9-0 Maya pandilla Gosling Sports Complex G 1 Turf
1312   6:30 pm  Southbelt Leones blue 1-1 Arsenal 03 mendez Gosling Sports Complex G 2 Turf
1316   6:30 pm  ID Dynamo Jr 04B 1-2 FB Prepa Tec MTY 2003 Gosling Sports Complex G 3 Turf
Fri, November 24, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
1327   11:00 am  UFA Eagles Lilburn 04/03 B Premier 0-2 Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
1328   11:00 am  Maya pandilla 0-8 UFA Eagles Lilburn 03B Elite Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
1326   11:00 am  Arsenal 03 mendez 0-1 FB Prepa Tec MTY 2003 Gosling Sports Complex G 1 Turf
1325   11:00 am  CF Internacionale MTY 0-2 Cincinnati United, CUP B03 Gold Gosling Sports Complex G 3 Turf
1330   12:15 pm  Rise SC 03B Elite I SW 1-0 Dallas Rayados 03 Alden Bridge Sports Park AB 7
1331   12:15 pm  LA GALAXY EP 0-3 Rise SC 03B I C Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
1332   1:30 pm  Southbelt Leones blue 0-1 ID Dynamo Jr 04B Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
1329   1:30 pm  RAYADOS NC 1-0 Katy Premier/Katy Premier Platinum 03B Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
1317   2:45 pm  Cincinnati United, CUP B03 Gold 3-0 UFA Eagles Lilburn 04/03 B Premier Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
1318   2:45 pm  FB Prepa Tec MTY 2003 8-0 Maya pandilla Gosling Sports Complex G 2 Turf
1320   4:00 pm  UFA Eagles Lilburn 03B Elite 1-1 Arsenal 03 mendez Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
1322   4:00 pm  ID Dynamo Jr 04B 1-0 Rise SC 03B Elite I SW Alden Bridge Sports Park AB 7
1323   5:15 pm  Katy Premier/Katy Premier Platinum 03B 0-2 LA GALAXY EP Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
1324   5:15 pm  Dallas Rayados 03 1-1 Southbelt Leones blue Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
1319   5:15 pm  Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA 1-2 CF Internacionale MTY Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
1321   5:15 pm  Rise SC 03B I C 1-0 RAYADOS NC Gosling Sports Complex G 1 Turf
Sat, November 25, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
  Gold Semifinal  
1333 GSF1   4:15 pm  Cincinnati United, CUP B03 Gold 6-5 LA GALAXY EP Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
1334 GSF2   4:15 pm  FB Prepa Tec MTY 2003 2-1 UFA Eagles Lilburn 03B Elite Gosling Sports Complex G 1 Turf
  Silver Semifinal  
1335 SSF1   8:30 am  Rise SC 03B I C 2-0 CF Internacionale MTY Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
1336 SSF2   8:30 am  ID Dynamo Jr 04B 2-0 Dallas Rayados 03 Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
  Bronze Semifinal  
1338 BSF2   2:30 pm  Rise SC 03B Elite I SW 1-2 Arsenal 03 mendez Alden Bridge Sports Park AB 7
1337 BSF1   4:15 pm  RAYADOS NC 3-0 Katy Premier/Katy Premier Platinum 03B Gosling Sports Complex G 2 Turf
  Copper Semifinal  
1340 CSF2   2:30 pm  Maya pandilla 1-8 Southbelt Leones blue Houston Dutch Lions Complex HDL 1 Turf
1339 CSF1   2:30 pm  UFA Eagles Lilburn 04/03 B Premier 3-4 Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA Houston Dutch Lions Complex HDL 2 Turf
Sun, November 26, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
  Championship  
1341 GF   2:00 pm  FB Prepa Tec MTY 2003 0-1 Cincinnati United, CUP B03 Gold Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
  Silver Final  
1342 SF   2:00 pm  Rise SC 03B I C 2-1 ID Dynamo Jr 04B Gosling Sports Complex G 1 Turf
  Bronze Final  
1343 BF   12:00 pm  Arsenal 03 mendez 1-4 RAYADOS NC Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
  Copper Final  
1344 CF   12:00 pm  Southbelt Leones blue 3-1 Houston Dynamo Youth Woodlands 03PA Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
- has been rescheduled in last seven days (since Nov 20), - has been rescheduled since Nov 8  (current as of 11/27/17 4:59 pm)