Copa Rayados Internacional 2017
Under 13 Blue
Flight A Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. ID/GUERREROS B05 (TX)   12440012111
02. Soccer Centro LITTLE-UNITED   74211541
03. Dynamo CDP 05 White (TX)   5412135-2
04. CEFUCA 2005 (Mexico)   2402228-6
05. Rise SC 05B Elite II (TX)   1401326-4
Flight B Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. FB Prepa Tec MTY 2005 (Mexico)   12440012111
02. LEONES (TX)   74211633
03. Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy (TX)   64202770
04. Lake Jackson Freeport Toros   3410339-6
05. K P Elite B05 (TX)   14013210-8
Flight C Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. Chivas San Pedro 2005 (Mexico)   12440016414
02. Club America Premier 05B (TX)   943011063
03. Maya FC sonics 05 (TX)   64202871
04. Crosby Youth Soccer Club Aguilas 06B (TX)   34103611-6
05. ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 (TX)   04004012-12
Flight D Pts GP W T L GFy GAy GDy
01. Rise SC 05B Elite II SW   1043101028
02. Inwood   74211954
03. Houstonians 05 (TX)   6420258-3
04. FC Lightning (TX)   54121642
05. Houston Fury FC 05   04004112-11
  Under 13 Blue November 2017
Wed, November 22, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
918   5:15 pm  K P Elite B05 0-3 Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
Thu, November 23, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
901   8:30 am  CEFUCA 2005 0-0 Rise SC 05B Elite II Gosling Sports Complex G 1 Turf
906   8:30 am  Maya FC sonics 05 0-4 Chivas San Pedro 2005 Gosling Sports Complex G 2 Turf
903   8:30 am  Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy 1-4 FB Prepa Tec MTY 2005 Gosling Sports Complex G 3 Turf
905   8:30 am  Club America Premier 05B 4-1 Crosby Youth Soccer Club Aguilas 06B Houston Dutch Lions Complex HDL 1 Turf
902   8:30 am  Soccer Centro LITTLE-UNITED 0-3 ID/GUERREROS B05 Houston Dutch Lions Complex HDL 2 Turf
911   9:45 am  LEONES 2-2 K P Elite B05 Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
908   9:45 am  Houstonians 05 1-3 Rise SC 05B Elite II SW Falconwing Park 11 v 11 Field
909   11:00 am  ID/GUERREROS B05 3-0 Dynamo CDP 05 White Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
907   11:00 am  FC Lightning 2-2 Inwood Falconwing Park 11 v 11 Field
910   12:15 pm  Rise SC 05B Elite II 0-2 Soccer Centro LITTLE-UNITED Falconwing Park 11 v 11 Field
904   1:30 pm  Lake Jackson Freeport Toros 0-2 LEONES Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
920   1:30 pm  Houston Fury FC 05 0-3 FC Lightning Falconwing Park 11 v 11 Field
913   2:45 pm  Chivas San Pedro 2005 6-0 ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
914   2:45 pm  Crosby Youth Soccer Club Aguilas 06B 1-3 Maya FC sonics 05 Falconwing Park 11 v 11 Field
912   4:00 pm  FB Prepa Tec MTY 2005 4-0 Lake Jackson Freeport Toros Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
915   4:00 pm  Rise SC 05B Elite II SW 3-0 Houston Fury FC 05 Falconwing Park 11 v 11 Field
919   5:15 pm  ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 0-1 Club America Premier 05B Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
916   5:15 pm  Inwood 4-0 Houstonians 05 Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
917   5:15 pm  Dynamo CDP 05 White 1-1 CEFUCA 2005 Gosling Sports Complex G 4
Fri, November 24, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
921   8:30 am  Crosby Youth Soccer Club Aguilas 06B 1-5 Chivas San Pedro 2005 Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
924   8:30 am  FB Prepa Tec MTY 2005 1-0 LEONES Gosling Sports Complex G 1 Turf
925   8:30 am  Lake Jackson Freeport Toros 2-0 K P Elite B05 Gosling Sports Complex G 2 Turf
928   8:30 am  Houstonians 05 3-1 Houston Fury FC 05 Gosling Sports Complex G 4
922   9:45 am  Inwood 0-3 Rise SC 05B Elite II SW Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
926   9:45 am  Maya FC sonics 05 4-0 ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
931   9:45 am  CEFUCA 2005 1-3 Soccer Centro LITTLE-UNITED Alden Bridge Sports Park AB 7
923   9:45 am  Rise SC 05B Elite II 1-2 ID/GUERREROS B05 Houston Dutch Lions Complex HDL 1 Turf
933   11:00 am  Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy 3-1 Lake Jackson Freeport Toros Gosling Sports Complex G 4
929   12:15 pm  Rise SC 05B Elite II SW 1-1 FC Lightning Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
927   12:15 pm  Chivas San Pedro 2005 5-3 Club America Premier 05B Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
937   1:30 pm  Houston Fury FC 05 0-3 Inwood Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
930   1:30 pm  Dynamo CDP 05 White 2-1 Rise SC 05B Elite II Houston Dutch Lions Complex HDL 2 Turf
934   2:45 pm  ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 0-3 Crosby Youth Soccer Club Aguilas 06B Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
932   2:45 pm  K P Elite B05 0-3 FB Prepa Tec MTY 2005 Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
938   4:00 pm  FC Lightning 0-1 Houstonians 05 Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
935   4:00 pm  LEONES 2-0 Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
940   4:00 pm  ID/GUERREROS B05 7-0 CEFUCA 2005 Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
936   5:15 pm  Club America Premier 05B 2-1 Maya FC sonics 05 Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
939   5:15 pm  Soccer Centro LITTLE-UNITED 0-0 Dynamo CDP 05 White Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
Sat, November 25, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
  Gold Semifinal  
941 GSF1   10:00 am  ID/GUERREROS B05 1-5 FB Prepa Tec MTY 2005 Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
942 GSF2   4:15 pm  Chivas San Pedro 2005 5-0 Rise SC 05B Elite II SW Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
  Silver Semifinal  
943 SSF1   10:00 am  Soccer Centro LITTLE-UNITED 0-1 LEONES Alden Bridge Sports Park AB 7
944 SSF2   4:15 pm  Club America Premier 05B 0-6 Inwood Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
  Bronze Semifinal  
945 BSF1   2:30 pm  Dynamo CDP 05 White 0-3 Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy Gosling Sports Complex G 3 Turf
946 BSF2   4:15 pm  Maya FC sonics 05 3-4 Houstonians 05 Gosling Sports Complex G 3 Turf
  Copper Semifinal  
947 CSF1   12:15 pm  CEFUCA 2005 1-5 Lake Jackson Freeport Toros Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
948 CSF2   4:15 pm  Crosby Youth Soccer Club Aguilas 06B 1-7 FC Lightning Alden Bridge Sports Park AB 7
  White Quarterfinals  
949 WSF1   4:15 pm  Rise SC 05B Elite II 1-4 K P Elite B05 Alden Bridge Sports Park AB 1 Turf
950 WSF2   4:15 pm  ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 3-2 Houston Fury FC 05 Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
Sun, November 26, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
  Championship  
951 GF   8:15 am  Chivas San Pedro 2005 1-0 FB Prepa Tec MTY 2005 Bear Branch Sports Fields BB 3 Turf
  Silver Final  
952 SF   8:15 am  LEONES 1-5 Inwood Bear Branch Sports Fields BB 4 Turf
  Bronze Final  
953 BF   8:15 am  Houston Dynamo Woodlands 05 Pre-Academy 5-1 Houstonians 05 Bear Branch Sports Fields BB 1 Turf
  Copper Final  
954 CF   10:00 am  Lake Jackson Freeport Toros 2-1 FC Lightning Alden Bridge Sports Park AB 2 Turf
  White Finals  
955 WF   8:15 am  K P Elite B05 8-0 ESCUELA OFICIAL RAYADOS KATY 05 Gosling Sports Complex G 4
- has been rescheduled in last seven days (since Nov 20), - has been rescheduled since Nov 8  (current as of 11/27/17 5:00 pm)